Saugokite elektroninio pašto slaptažodį

Tikriausiai daug kas yra gavęs elektroninių laiškų iš svetainių, tokių kaip Facebook ar Netlog, kuriuose rašoma, jog Jūsų draugas užsiregistravęs šioje svetainėje. Ir žinoma tame pačiame laiške yra Jums kvietimas užsiregistruoti.

Jei šie kvietimai Jus sudomino, tai noriu atkreipti dėmesį į Jūsų elektroninio pašto saugumą, kadangi Jūsų draugas, kurio vardas paminėtas laiške, savo elektroninio pašto saugumu, greičiausiai jau nepasirūpino.

Taigi, kaip atsiranda tokie pakvietimai?

Vienas iš variantų - Jūsų draugas tyčia įrašė Jūsų el.pašto adresą, norėdamas Jus pakviesti prisiregistruoti ir prisijungti prie jo Facebook, ar Netlog, ar dar kokiam nors socialiniame portale.

Bet, jeigu Jūsų draugas pats neįrašė Jūsų elektroninio pašto adreso, reiškia jis atidavė savo elektroninio pašto slaptažodį, kad svetainės sistema pati prisijungtų į jo el.paštą ir ištrauktų visus elektroninių paštų adresus, kurie yra adresų knygelėje, ir visiems adresatams išsiųstų pakvietimą registruotis.

Kada ir kaip tai vyksta? Pradedant registraciją svetainėje, pvz. Facebook.com, reikia užpildyti kelias internetines formas. Vienoje iš jų, Facebook, rekomenduoja greitą ir patogų būdą surasti visus Jūsų draugus esančius Facebook'e ir įtraukti juos į draugų sąrašą. O jeigu jie neužsiregistravę, tai išsiųs jiems pakvietimą registruotis. Kad tai padaryti, registracijos metu, tereikia įrašyti savo elektroninio pašto - slaptažodį. Ir šalia pabrėžiama, kad tai konfidencialu ir jokiems kitiems tikslams Jūsų elektroninio pašto slaptažodis nebus naudojamas. Bet kas patikrins?

Taigi, atiduodami savo elektroninio pašto slaptažodį, Jūs padarote kelis nekorektiškus veiksmus:

I. Atiduodate savo privatumą, nežinia ką įleidžiate į savo elektroninį paštą;

II. Visiems žmonėms, kurių el.pašto adresai yra Jūsų elektroninio pašto adresų knygelėje, išsunčiate po nelauktą laišką. Tai gali būti ne tik Jūsų draugai, bet ir tie žmonės, kurie kada nors Jums rašė arba Jūs rašėte jiems. Kai kurios el.pašto programos išsaugo visus adresus, su kuriais kada nors kontaktavote;

III. Facebook, Netlog ar kitam socialiniam portalui, leidžiate savimi naudotis, kaip nemokama SPAM priemone. SPAM - t.y. internetinis terminas, reiškiantis, priverstinį ir nepageidaujamą šiukšlinimą, kuo didesniame kiekyje elektroninių paštų, reklamos tikslais.

Elektroninio pašto slaptažodžio neįvedinėkite jokioje svetainėje!

Tai yra tokia pat konfidenciali informacija, kaip ir Jūsų banko sąskaitos slaptažodis. Elektroninis paštas yra Jūsų asmeninio, privataus, galbūt net intymaus gyvenimo dalis. Saugokite savo privatumą.